جوجه کشی تخم شتر مرغ

جوجه شتر مرغ

جوجه کشی تخم شتر مرغ :

کلا دو روش برای جوجه کشی از تخم شترمرغ وجود دارد :

در جوجه کشی طبیعی شترمرغ ها به مدت 6 هفته بر روی تخم ها می خوابند که پس از این مدت مدت جوجه ها از تخم خارج میشوند و معمولا شترمرغ های نر و ماده این عمل را به نوبت انجام می دهند.اجازه دادن به شتر مرغ برای نشستن بر روی تخم بیش از 42 روز می تواند باعث ایجاد فشار بر روی پرنده شده ان را ضعیف سازد.

در این روش تعداد تخم گذاشته شده به شدت کاهشی می یابد و برای تولیدکنندگان تجاری مقرون به صرفه نمی باشد.جوجه های به دنیا آمده از طریق طبیعی معمولا سرزنده تر هستند.

تاریخچه جوجه کشی مصنوعی شترمرغ برای رسیدن به اهداف اقتصادی از زمان آقای آرتورداگلاس در آفریقا جنوبی در سال 1867 آغاز شد که برای اولین بار دستگاه جوجه کشی را به بازار عرضه نمود.استفاده از ماشین جوجه کشی دارای فواید زیاد می باشد :

1_ با این روش تولید در شتر مرغ افزایش می یابد بطوری که در فصل تخم گذاری هر شترمرغ ماده بسته به نژآد و ژنتیک انفرادی و شرایط پرورش 40 تا 80 عدد تخم می گذارد.

2_در جوجه کشی مصنوعی امکان تولید جوجه های هم سن فراهم می شود.مدیریت جوجه های هم سن شترمرغ از نظر تغذیه و بهداشت بسیار با اهمیت می باشد و فروش و بازاریابی آنها نیز بهتر انجام می شود.

3_کنترل بیماریها و مراقبت از جوجه ها از بدو تولد و امکان فراهم ساختن شرایط محیطی که بتوان درصد ماندگاری جوجه ها را افزایش داد مقدور می باشد.

 

 

/ 0 نظر / 41 بازدید