توضیحات عمومی از دستگاه های جوجه کشی و ماشین های جوجه کشی

توضیحات عمومی در مورد نحوه استفاده از ماشین های جوجه کشی در تمامی طیور از جمله مرغ ، غاز ، اردک ، بوقلمون ، بلدرچین ،کپک ،
قرقاول،طوطی ، قناری ، کبوتر و...جوجه کشی به روش مصنوعی (دستگاه جوجه کشی ) به دوبخش تقسیم می شود ؛ الف:ستر ب) هچر

الف)ستر :ستر به حالتی گفته می شود که جنین در داخل تخم در حال شکل گیری و رشدمی باشد در این حالت تخم مطلق به هر نوع طیوری که باشد در فواصل زمانی مشخص باید چرخانده شود.و دما و رطوبت روی میزان خاص با توجه به نوع تخم (بلدرچین ، بوقلمون ،مرغ، کپک ،و...)تنظیم  گردد . همان طور که عنوان شد در حالت ستر جنین در داخل تخم شکل گرفته و رشد می کند ، حالت ستر در طیورمختلف از 19 تا 39 روز به طول می انجامد . چرخش و دمای نسبتا بالا از ویژگی های حالت ستر می باشد لازم به ذکر است که در دستگاه های جوجه کشی ساخت شرکت اندیشه سبزدر حالت ستر تخم ها داخل شانه های مخصوص درون دستگاه قرار می گیرند.


ب)هچر : حالت هچر یا هچ کردن به زمانی گفته می شود که جنین داخل تخم به شکل تقریبا نهای خود رسیده و در حال خارج شدن از تخم می باشد حالت هچ تقریبا در تمامی طیور 3 تا 5 روز به طول می انجامد.

عدم چرخش ، دمای کمتر نسبت به حالت ستر ، رطوبت بیشتر نسبت به ستر از ویژگی های حالت هچر می باشد. در دستگاه های ساخت شرکت اندیشه سبز تخم ها در حالت هچ کردن
از شانه ها خارج و داخل سبد های مخصوص قرار می گیرند.

برخی از دستگاه های جوجه کشی ساخت شرکت اندیشه سبز دارای دو کابین و دو بخش مجزا برای ستر و هچر هستند . یعنی تخم ها اول در دستگاه ستر قرار می گیرند و هنگام هچ کردن (سه تا پنج روز آخر ) به دستگاه هچر منتقل می گردند. این در حالی است که برخی دیگر از دستگاه های اندیشه سبز به گونه ای طراحی گردیده اند که دارای دو حالت ستر و هچر می باشند، به عبارت دیگر به جای اینکه دو کابین برای دستگاه جوجه کشی طراحی گردد دو حالت ستر و هچر در یک دستگاه تعبیه شده است. در این گونه از ماشین های جوجه کشی دستگاه را اول در حالت ستر و بعد در حالت هچر قرار می دهند .


اینکه دستگاه جوجه کشی دارای دو کابین و یا دو حالت برای ستر و هچر باشند ازلحاظ راندمان تفاوت زیادی ندارد تنها ویژگی که دستگاه دارای دو کابین مجزا دارنداین است که این امکان وجود دارد که دستگاه در تناوب های دلخواه پر از تخم شود یعنیاستفاده کننده می تواند هر روز یا هر هفته هر تعداد تخم که می خواهد داخل دستگاهقرار دهد . این در حالی است که انواع دیگر ماشین های جوجه کشی ساخت شرکت اندیشهسبز که فاقد ستر و هچر هم زمان هستند باید یک بار پر و یک بار خالی گردند و امکان اینکه که به صورت متناوب داخل آنها تخم نطفه دار برای جوجه کشی قرار دهیم وجود ندارد.


دستگاه های جوجه کشی ساخت شرکت اندیشه سبز از هر نوع باشند (ستر و هچر هم زمان  یا جدا گانه ) امکان جوجه کشی تمامی طیور را دارا می باشند. البته هر یک از طیور ائم از مرغ ، بوقلمون ، بلدرچین ،کپک، غاز ، اردک ، قناری، کبوتر ،قرقاول و... دارای دما و رطوبت و مدت زمان ستر و هچرمخصوص به خود می باشند که می توان آن را در کتب و جزواتی که مخصوص این کار چاپ میگردد مطالعه کرد.

در قسمت پایین این صفحه از سایت اطلاعات کامل در مورد نحوه استفاده از دستگاه های جوجه کشی ساخت شرکت اندیشه سبز برای جوجه گیری از برخی طیور به همراه دما ورطوبت لازم و مدت زمان ستر و هچر عنوان شده است.


اما در مورد پرنده شتر مرغ وضع اندکی متفاوت است. دستگاه های جوجه ماشینی معمولی توانای جوجه گیری  شتر مرغ را ندارند.وباید تغییراتی را در آن اعمال کرد تا توانای جوجه کشی شتر مرغ را داشته باشند این تغییرات به دو بخش تقسیم می شود.1- تمامی طیور در دوران جوجه کشی نیاز به رطوبت
دهی دارند در حالی که تخم شتر مرغ نیاز به رطوبت گیری دارد.2-شکل فیزیکی تخم شترمرغ وضعیت خاصی را در دستگاه طلب می کندکه باید اعمال شود.


دستگاه های جوجه ماشینی مخصوص شتر مرغ ساخت شرکت اندیشه سبز معمولا اندکی گران
تر از دستگاه های معمولی می باشند.

برای ورود به وبلاگ تخصصی دستگاه های تولیدی شرکت اندیشه سبز کلیک کنید.

برای ورود به وب سایت رسمی شرکت اندیشه سبز کلید کنید.

آدرس نمایشگاه دائمی: ارومیه بزرگ راه خاتم النبیا نمایشگاه دائمی محصولات اندیشه سبز

آدرس کارخانه : ارومیه شهرک صنعتی فاز دو توسعه ماشین سازی اندیشه سبز

وبسایت ها :‌

 www.joojekeshi.com

 www.chicken-device.blogfa.com

 ایران ماشین  جوجه کشی 

 دفتر مرکزی فروش

044.32341796
044.32346612
044.32379188

کارشناسان فروش

رضا اسکندری:09143403463
رسول محمودی:09143883380

دفتر فروش تهران

021.66916215
021.66916216

رامین نادری:09125547229
علی حنیفه:09143889129

/ 0 نظر / 13 بازدید