غذای مخصوص جوجه کاسکو و غذای سفارشی برای کاسکو

متاسفانه غذای اصلی کاسکو ها و بسیاری از طوطی های دیگر ار تخمه می دانیم اما این اشتباه است.شما باید بسیاری دانه های مرغوب را خیس کنید و در اختیار طوطی خود قرار دهید.یک معجون لذیذ مانند ماش , بلال یا ذرت خیس کرده , عدس , نخود , گندم و غیره.

حتما باید دست کم هفته ای دو تا سه بار این غذای مناسب نرم را به طوطی بدهید.خصوصا بیشتر مراقب جوجه ها باشید.داخل ظرف آبخوری کاسکو حتما عسل بریزید و آنرا خوب حل کنید همچنین به جوجه ها حتما بادام زمینی خام داخل پوست بدهید.

حتی پرنده های مسن هم هنگامی که تخمه زیاد می خورند و فقط به خوردن تخمه عادت می کنند چربی زیادی در بدن آنها جمع شده  و همین عامل باعث برخی از بیماری ها می شود.سبزیجات , میوه جات ,دانه ها و غلات غنی شده با ویتامین ها و انواع حبوبات جوانه زده تازه اندکی سیب زمینی  شیرین , شلغم تازه , لوبیا سبز,بادمجان,کدو,کیوی,انبه ,پاپایا,آناناس ,توت , توت فرنگی ,گلابی ,شلیل , نارنگی ,انار , هلو ,گریپ فروت ,گیلاس و ... جو , گندم , عدس , ماش , نخود خیس کرده و جوانه زده , نان گندم ,برنج قهوه ای پخته شده , لوبیا پخته همراه کمی گوشت که به خوبی پخته شده و تخم مرغ این رژیم غذایی اصلی و مناسب برای طوطی هاست.

بعلاوه برای سلامتی پرنده خود از دادن الکل , کافئین ,شکلات , گوشت فرآورده شده , غذاهای پر از چربی یا نمک و شکر بایستی اجتناب شود.

این می تواند به عنوان پایه ای برای تغذیه صحیح پرنده در نظر گرفته شود.

یکی از مشکلات بالقوه پایه ای برای تغذیه صحیح پرنده در نظر گرفته شود.

یکی از مشکلات بالقوه بادام زمینی ,مستعد بودنش در آلوده بودن به آفلاتوکسین است.آفلاتوکسین از کپک قارچ آسپرژیلوس می آید.این ماده سرطان زا استو اگر مقدار زیادی مصرف شود می تواند کشنده باشد.در حقیقت این کپک در تمام غلات ,خانواده بادام زمینی , گیاهان و میوه ها می تواند ظاهر شود اما بادام زمینی ,ذرت , برج,گندم ,دانه کتان ,دانه سویا,دانه برزیلی , پسته و جو بیش از سایر غذا در معرض خطر هستند چون در آب و هوای گرم و مرطوب رشد می کنند.بارانی که محصولات کشاورزی باریده و باقی مانده تا خشک شود نیز می تواند موجب کپک سازنده آفلاتوکسین شود . به علاوه , هر تنشی اعم از پرورش نامناسب ,صدمات حشرات یا دماهای غیر معقول نیز می توانند باعث رشد این این کپک در گیاهان شود.

/ 0 نظر / 36 بازدید