عوامل مهم در جوجه کشى

 

 عوامل مهم در جوجه‌کشی ( در مرغ ):
سن:
در مرغ‌های خیلی پیر و خیلی جوان، تعداد کمتری از تخم‌مرغ‌ها، نطفه‌دار هستند. تولید تخم‌مرغ نطفه‌دار در مرغ‌های جوان بهتر است. برای مرغوب ماندن تخم‌مرغ تولید شده باید مرغ‌ها را مجبور کرد برای مدتی، تخمگذاری نکنند. به این حالت، ' تولک ' رفتن مرغ می‌گویند. تولک رفتن، باعث می‌شود که مرغها استراحت کنند . وقتی دوباره شروع به تخمگذاری کنند، تخم آنها مرغوب‌تر می‌شود.
سن شروع تخمگذاری در مرغ‌ها به طور معمول، بین پنج تا شش ماهگی است.
تولید:
میزان نطفه‌دار بودن تخم‌مرغ‌ها در یک مرغ به اندازه تخم‌مرغ و تعداد تخم‌مرغ‌های تولید شده بستگی دارد. یعنی اگر تخم‌مرغ‌های تولید شده کوچک باشند، درصد نطفه‌داری پایین می‌آید. و اگر بزرگ، یعنی استاندارد باشند، نطفه‌داری در آنها بیشتر است.

انتخاب تخم‌مرغ مناسب:
برای تولید بیشتر و به دست آوردن جوجهء مرغوب تر باید تخم‌مرغ‌های جوجه‌کشی، ویژگیهای مناسبی داشته باشد.
• نطفه‌دار باشند.
• ویژگی و شکل ظاهری مناسب داشته باشند.
• دارای خاصیت جوجه در آوردن باشند.

نطفه
پرده زیر پوست
سفیده تخم‌مرغ
پوسته آهکی

زرده تخم‌مرغ

- اجزای اصلی تخم‌مرغ
ویژگیهای ظاهری تخم‌مرغ جوجه‌کشی
• وزن تخم‌مرغ
در انتخاب تخم‌مرغ جوجه‌کشی باید خیلی دقت کنیم زیرا ممکن است تعداد زیادی از تخم‌مرغ‌ها، جوجه تولید نکنند. یکسان بودن اندازه تخم‌مرغها خیلی مهم است. هنگام انتخاب باید ابتدا تمام تخم‌مرغ‌ها را وزن کنیم، سپس انتخاب کنیم. مناسب‌ترین وزن تخم‌مرغ جوجه‌کشی، ۵۱ تا ۶۱ گرم است.
تخم‌مرغ‌های ریز، جوجه‌های ریز و تخم‌مرغ‌های درشت، جوجه‌های درشت به وجود می‌آورد.

• پوسته تخم‌مرغ
در انتخاب تخم‌مرغ جوجه‌کشی به پوسته تخم‌مرغ نیز باید دقت کنیم. تخم‌مرغ هایی که پوسته نازک دارند، زود می‌شکنند. همچنین عامل‌های بیماری‌زا به راحتی وارد آنها می‌شوند. به همین دلیل، این تخم‌مرغ‌ها باید کنار گذاشته شوند.
به طور کلی این تخم‌مرغ‌ها از نظر جوجه‌کشی، مناسب نیستند:
تخم‌مرغ‌های کثیف، شکسته، پوسته نازک، پوسته زبر، لکه دار، دراز(کشیده)، سوراخ شده، چروکیده، تراکم کلسیم، گرد( کروی)، بزرگتر از اندازه، بدشکل و تخم‌مرغ‌های خیلی درشت و خیلی ریز.
در پوسته تخم‌مرغ، بین ۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰سوراخ ریز وجود دارد. بیشتر این سوراخ‌ها با لایه‌ای که به طور طبیعی روی پوسته وجود دارد، پوشیده شده اند. این لایه‌ها، در اثر شستشو از بین می‌روند و سوراخ‌های پوسته باز می‌شوند. در این حالت، میکروب‌ها به راحتی وارد تخم‌مرغ می‌شوند.
قسمت پهن تخم‌مرغ که اتاقک هوایی در آن قرار دارد باید پاکیزه باشد. زیرا محل ورود اکسیژن و هوا به داخل تخم‌مرغ است. اگر این قسمت، کثیف و پوشیده از آلودگی باشد سوراخ‌های آن بسته شده باشند جوجه‌دهی چنین تخم‌مرغ هایی کم می‌شود. تعداد زیادی از جنین‌ها در این تخم‌مرغ‌ها از بین می‌روند.

ویژگی‌های تخم‌مرغ مناسب جهت جوجه‌کشی

1) نطفه‌داری:

تخم‌مرغ نطفه‌دار شامل تخم‌مرغی می‌شود که اسپرم و تخم در ناحیه شیپور با هم ترکیب شده باشند.
این مورد در نژادهای سبک مثل لگهورن حدود90% و در نژادهای سنگین حدود80% است.
عوامل موثربرنطفه‌داری
مرغها وخروسهای مولد:
توجه در انتخاب مرغها و خروسهای مولد حائز اهمیت می‌باشد. باید از خروسهای جوان استفاده کرد تا به اندازه کافی فعال باشند و به اندازه کافی اسپرم تولید کنند ،جهت استراحت کافی خروسها باید از آنها به طور متناوب استفاده نمود زیرا قدرت باروری خروسها از سال دوم به بعد کاهش می‌یابد.
در نژادهای سبک به ازای هر 15 مرغ یک خروس، در نژادهای سنگین به ازای هر 8 تا10مرغ یک خروس در نژادهای دو منظوره به ازای هر12 مرغ یک خروس به کار می‌رود.
تغذیه گله:
کمبود برخی ویتامینها به خصوص A وE و پروتئین جیره باعث کاهش نطفه‌داری می‌شود.
شرایط آب و هوایی:
از عوامل موثر در تولید اسپرم می‌باشد. در هوای سرد به علت یخ زدن تاج خروس میزان تولید اسپرم کاهش می‌یابد، از این روبرای جلوگیری از این مشکل تاج خروس را قطع می‌کنند. هوای گرم نیز منجر به کاهش تولید اسپرم می‌شود، همچنین در هوای بسیار گرم جمع آوری تخم‌مرغ جهت جوجه‌کشی صورت نمی پذ یرد.
نور:
نور کافی در سالنهای پرورش ازجمله عوامل موثر بر نطفه‌داری می‌باشد. نور با تاثیر بر ترشح هورمونهای هپوفیز موجب رشد بیضه‌ها و افزایش تولید اسپرم می‌شود.
تولید تخم‌مرغ:
با افزایش میزان تخمگذاری، درصد نطفه‌داری نیز افزایش می‌یابد.
سن مرغ:
در اوایل تخمگذاری، اندازه تخم‌مرغها کوچک و میزان نطفه‌داری پایین است و در طول دوره تخمگذاری با افزایش وزن تخم‌مرغ درصد نطفه‌داری نیز افزایش می‌یابد. در مرغهای جوان درصد نطفه‌داری پایین است و با افزایش سن نیز درصد نطفه‌داری کاهش می‌یابد.
- نژاد:
نطفه‌داری در نژادهای گوناگون متفاوت می‌باشد.
معمولا در نژادهای سنگین به دلیل تمایل کمتر برای جفتگیری میزان باروری کمتر از نژادهای سبک است.
- روش‌های جفتگیری:
خویش جفتی اثر منفی بر میزان نطفه‌داری دارد. در نتیجه با افزایش همخونی نطفه‌داری کاهش می‌یابد و آمیخته‌گیری منجر به افزایش میزان نطفه‌داری می‌شود. میزان نطفه‌داری در جفتگیری گله‌ای بیش از سایر روشها از جمله جفتگیری لانه‌ای و تجربی است.

2) شکل ظاهری تخم‌مرغ:
از جمله عوامل موثر در جوجه‌کشی می‌باشد. از این رو رعایت نکات زیر در این زمینه ضروری است:
- اندازه:
تخم‌مرغهای جوجه‌کشی باید اندازه متناسب داشته باشند یعنی در حقیقت نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشند.
- وزن:
وزن مناسب جهت تخم‌مرغهای جوجه‌کشی 60-50 گرم می‌باشد که در نژادهای سنگین بیشتر است.
- اختلالات شکل ظاهری:
از به کار بردن تخم‌مرغهای با ظاهر غیرطبیعی (کشیده ـ گرد ـ موج دار) باید اجتناب گردد. این امر در زمینه اصلاح نژاد برای جلوگیری از به وجود آمدن تخم‌مرغهای غیرطبیعی از جوجه‌های حاصله موثر می‌باشد.
- ضخامت پوسته:
تخم‌مرغهای دارای پوسته بسیار ضخیم و نازک مناسب جوجه‌کشی نیستند. نازک بودن پوسته منجر به تبخیر آب بیشتر و کاهش درصد جوجه در آوری می‌شود، از طرفی در این حالت کلسیم کافی برای رشد جنین تامین نمی گردد. ضخیم بودن پوسته سبب بوجود آمدن مشکل در زمان خروج جوجه از تخم می‌شود.
- اختلالات تخم‌مرغ:
تخم‌مرغهایی که سفیده غلیظ‌تری دارند و یا زرده آنها رنگی‌تر می‌باشد به علت همراه داشتن میزان مواد غذایی بیشتر جهت رشد و نمو جنین درصد جوجه درآوری بیشتر دارند.

3) ذخیره سازی تخم‌مرغهای قابل جوجه‌کشی:
تخم‌مرغها پس ازجمع آوری بلا فاصله در ماشینهای جوجه‌کشی قرار نمی گیرند بلکه مدتی نگهداری می‌شوند و یکباره به ماشین جوجه‌کشی منتقل می‌شوند.
از جمله عوامل موثر بر نگهداری تخم‌مرغ موارد زیر می‌باشد:
- حرارت:
دمای مناسب محل نگهداری تخم‌مرغ حدود15- 10 درجه می‌باشد و در این دما امکان نگهداری تخم‌مرغ برای یک هفته فراهم است. به دنبال افزایش زمان نگهداری دمای محیط را باید اندکی کاهش داد. البته افزایش مدت زمان نگهداری منجر به کاهش جوجه درآوری می‌شود. شایان ذکر است اگر دمای محیط بیش از 21درجه سانتی گراد باشد رشد جنین آغاز شده و به علت عدم مناسب بودن شرایط رشد پس از مدتی متوقف می‌گردد و جنین از بین می‌رود.
- رطوبت:
رطوبت نسبی در اتاقهای نگهداری تخم‌مرغ حدود 80-75% می‌باشد. کاهش میزان رطوبت منجر به تبخیر آب داخل تخم‌مرغ و در نتیجه کاهش میزان جوجه در آوری می‌شود.

4) وضعیت قرار گرفتن تخم‌مرغها:
تخم‌مرغها در محل نگهداری به صورتی قرار می‌گیرد که قسمت پهن تخم آنها رو به بالا باشد. البته طی زمان نگهداری باید تخم‌مرغها را روزی چند بار چرخاند، زیرا عدم توجه به این موضوع منجر به چسبیدن جنین به پوسته و کاهش جوجه در آوری می‌باشد.

5) حمل و نقل تخم‌مرغهای جوجه‌کشی:
عمل نقل و انتقال تخم‌مرغها باید با احتیاط کامل صورت گیرد.
عدم توجه به این موضوع و وجود تکانهای شدید ضمن حمل و نقل ممکن است منجر به پاره شدن کیسه‌های هوایی و یا ایجاد تغییراتی در داخل تخم‌مرغ و به دنبال آن کاهش جوجه در آوری شود. از این رو باید با قرار دادن قسمت پهن تخم‌مرغ به طرف بالا باید در بسته‌بندیهای مناسب حمل شوند.
سالنهای جوجه‌کشی

1-       تمام تخم ها باید از نظر اندازه یکسان باشند .( زیاد بزرگ و کوچک نباشند ) .

2-      تخم ها نباید آلوده باشند .

3-      تخم ها باید سالم بوده و پوست نازک و زبر نداشته باشند .

4-      تخم های تیره ( رنگی ) از تخم های سفید قابلیت جوجه دهید بهتری دارند .

5-       تخم ها باید تازه باشند و بیشتر از 10 روز از زمان نگه داری آنها نگذشته باشد .

6-      دمای محل نگه داری تخم ها ( قبل از قرار دادن در دستگاه ) باید بین 5/7 تا 18 درجه باشد .

7-      رطوبت محل نگهداری بین 60 تا 70 درجه باشد .

8-      در زمان نگهداری ، تخم ها تکان شدید نخورند و سمت پهن تخم بالا و نوک آن پائین باشد . ( بهتر است در شانه های مخصوص تخم مرغ حمل یا نگهداری شوند ) .

9- مرغ تخم گذار باید سالم و جوان باشد و از تغذیه خوبی برخوردار باشد .

10- به ازای هر 7 تا 10 مرغ یک خروس جوان در گله وجود داشته باشد .

11- زمانی که مرغ ها بیشترین تخم گذاری را دارند فصل بهار است و احتمال وجود نطفه در تخم ها بیشتر است .

براى اطلا عات بیشتر کلیک کنید

 

 

+نوشته شده در ساعت توسط مدیر